Skip to Content

RESULTS

Canterbury Christ Church University
Tuesday, 11 June 2019
Cricket
South Eastern 1A
V - V
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Shalford Cricket Club
Additional Notes: Unable to rearrange
Thursday, 06 June 2019
Cricket
South Eastern 3B
X  
166 / AO - 169 / 5
Fixture time: 13:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 166 / AO (36 overs)
King's College London Mens (GKT) 1st: 169 / 5 (28 overs)
Wednesday, 05 June 2019
Cricket
South Eastern 1A
X  
150 / AO - 269 / 8
  X
Fixture time: 12:30      Venue: University of Essex Sports Pitches
Additional Notes: 
University of Essex Mens 1st: 150 / AO (34 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 269 / 8 (50 overs)
Cricket
South Eastern 3B
X  
233 / AO - 245 / 7
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 233 / AO (31 overs)
Imperial College London Mens 2nd: 245 / 7 (40 overs)
Wednesday, 29 May 2019
Cricket
South Eastern 1A
X  
A - A
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Falmer Sports Complex
Cricket
South Eastern 1A
X  
30 / 9 - 31 / 2
  X
Fixture time: 12:30      Venue: University of Essex Sports Pitches
Additional Notes: 
University of Essex Womens 1st: 30 / 9 (21 overs)
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 31 / 2 (5 overs)
Cricket
South Eastern 3B
X  
279 / 8 - 218 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 279 / 8 (40 overs)
University of Greenwich Mens 1st: 218 / AO (36 overs)
Wednesday, 22 May 2019
Cricket
South Eastern 1A
X  
194 / 5 - 193 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 194 / 5 (27 overs)
University of Brighton Mens 1st: 193 / AO (47 overs)
Cricket
South Eastern 3B
X  
225 / AO - 101 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 225 / AO (40 overs)
City University London Mens 1st: 101 / AO (25 overs)
Wednesday, 15 May 2019
Cricket
South Eastern 1A
X  
127 / AO - 223 / 9
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Bognor Regis CC
Additional Notes: 
University of Chichester Mens 1st: 127 / AO (31 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 223 / 9 (50 overs)
Wednesday, 01 May 2019
Cricket
South Eastern 1A
X  
143 / 7 - 93 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 143 / 7 (30 overs)
University of Kent Womens 1st: 93 / AO (27 overs)
Cricket
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: As agreed via email.
Cricket
South Eastern 1A
X  
208 / 9 - 214 / 2
Fixture time: 11:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 208 / 9 (45 overs)
University of Portsmouth Mens 1st: 214 / 2 (41 overs)
Wednesday, 27 March 2019
Football
South Eastern 2B
X  
5 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
31 - 38
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary Mens 1st (Barts and the London SMD): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 4B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email!
Wednesday, 20 March 2019
Basketball
South Eastern 4B
X  
V - V
  X
Fixture time: 16:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Hockey
South Eastern 1A
X  
2 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Volleyball
South Eastern 3A
w/o v
  X
Walkover awarded to Anglia Ruskin 2nd (Chelmsford), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Additional Notes: Canterbury unable to field team
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Canterbury unable to field a team
Tennis
South Eastern 3B
X  
2 - 10
  X
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 4B
3 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 2B
40 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Additional Notes: 
University of Hertfordshire Mens 1st: 6 trys, 5 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
7 - 18
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Football
South Eastern 3B
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
1 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
28 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 4 trys, 4 conversions, 0 penalties
King's College London Mens 5th: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
Fixture time: 13:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Rugby Union
South Eastern 5B
w/o v
  X
Walkover awarded to St Mary's 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Additional Notes: as per email
Tennis
South Eastern 5B
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Parliament Hill Tennis Courts
Sunday, 17 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
12 - 1
Fixture time: 12:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 13 March 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: As agreed via email.
Netball
South Eastern 8B
48 - 43
  X
Fixture time: 17:00      Venue: LSBU Sports Centre
Netball
South Eastern 1A
X  
29 - 68
Fixture time: 16:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to East London 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: Canterbury Unable to Field a Team.
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
0 - 1
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Hockey
South Eastern 1A
6 - 1
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Harlington Astro-Turf
Football
South Eastern 2B
X  
2 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
75 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 11 trys, 10 conversions, 0 penalties
Imperial College London Mens 2nd (Medics): 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 1A
w/o v
  X
Walkover awarded to Surrey 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: Informed the day before
Basketball
South Eastern 4B
X  
52 - 47
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 10B
22 - 11
  X
Fixture time: 14:00      Venue: WUC Sports Grounds
Football
South Eastern 2B
X  
1 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Rugby Union
South Eastern 7A
w/o v
  X
Walkover awarded to UCFB 1st (Wembley), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Hendon Rugby Club
Additional Notes: No show from CCC.
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
8 - 15
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood 3G
Netball
South Eastern 5B
X  
47 - 44
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 4B
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Football
South Eastern 5B
X  
2 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Tennis
South Eastern 3B
6 - 6
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Gosling Sports Park
Tennis
South Eastern 5B
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 11:00      Venue: Redbridge Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
2 - 10
Fixture time: --:--     
Sunday, 10 March 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
7 - 8
  X
Fixture time: 12:30      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 06 March 2019
Basketball
South Eastern 2B
65 - 23
  X
Fixture time: 20:15      Venue: CitySport
Volleyball
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to Arts 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 19:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Additional Notes: Canterbury unable to field a team
Badminton
South Eastern 4B
X  
0 - 8
Fixture time: 16:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 8B
X  
32 - 45
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Kennington Park
Tennis
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to Queen Mary 2nd (Barts and the London SMD), reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Additional Notes: Canterbury CC 1st were unable to field a team
Hockey
South Eastern 1A
X  
11 - 1
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Southgate Hockey Centre
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
12 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: As agreed via email.
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Football
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Football
South Eastern 4B
X  
v w/o
Walkover awarded to Queen Mary 1st, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Ineligible player fielded by CCC.
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: REG 12.5.5
Tennis
South Eastern 3B
2 - 10
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park
Wednesday, 27 February 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
53 - 55
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
1 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 4B
3 - 5
  X
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Netball
South Eastern 1A
w/o v
  X
Walkover awarded to Hertfordshire 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Additional Notes: As agreed per email
Netball
South Eastern 8B
X  
63 - 36
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
43 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Additional Notes: 
University of Chichester Womens 1st: 7 trys, 4 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to Hertfordshire 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Football
South Eastern Conference Cup
0 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: CCU beat Brighton 3-2 on penalties.
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
7 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 4B
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
37 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Additional Notes: 
University of Kent Mens 3rd: 5 trys, 3 conversions, 2 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Netball
South Eastern 10B
X  
26 - 41
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 5B
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 5B
X  
1 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Stodmarsh
Sunday, 24 February 2019
American Football
1A South East
X  
14 - 18
Fixture time: 15:00      Venue: Simon Langton School for Boys
Wednesday, 20 February 2019
Netball
South Eastern 5B
X  
37 - 55
  X
Fixture time: 18:30      Venue: WREN Academy
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Reading 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:45      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: As agreed with Toni :)
Football
South Eastern 2B
X  
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to UCL 1st (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Volleyball
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: As agreed via email.
Tennis
South Eastern 3B
X  
6 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Middlesex University
Football
South Eastern 2B
w/o v
  X
Walkover awarded to Royal Holloway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL Grass Pitches
Additional Notes: Canterbury CC unable to field a team.
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
22 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Football
South Eastern 3B
X  
1 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
4 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 3B
X  
v w/o
Walkover awarded to UCL 3rd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: As agreed via email.
Tennis
South Eastern 5B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Sunday, 17 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
X  
4 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Christ Church Sports Centre
American Football
1A South East
40 - 0
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Harlington Sports Ground
Friday, 15 February 2019
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
21 - 3
  X
Fixture time: --:--      Venue: Parkwood 3G
Wednesday, 13 February 2019
Netball
South Eastern 1A
X  
59 - 47
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 3B
X  
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Football
South Eastern 2B
2 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington 3G Pitch
Football
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
32 - 42
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Hockey
South Eastern 1A
w/o v
  X
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Astro - Langstone
Additional Notes: Canterbury unable to field a team
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
15 - 5
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Shenley Sports Ground
Football
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Stodmarsh
Tennis
South Eastern 5B
X  
v w/o
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 00:30      Venue: Potters Bar Tennis Club
Additional Notes: N/A
Sunday, 10 February 2019
American Football
1A South East
X  
12 - 44
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Simon Langton School for Boys
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 8
Fixture time: 12:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 06 February 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to LSE 1st, reason: BUCS disciplinary ruling
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: BUCS Appeals Panel
Basketball
South Eastern 4B
76 - 91
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 3
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Falmer Sports Complex
Hockey
Tier 5 - South East London
0 - 4
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
  X
Fixture time: 15:30      Venue: University of Essex Sports Centre
Netball
South Eastern 10B
X  
24 - 16
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Club disbanded.
Rugby Union
Trophy
X  
0 - 53
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Cambridge Womens 1st: 9 trys, 4 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 2B
6 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
24 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hendon Rugby Club
Additional Notes: 
UCFB Mens 1st (Wembley): 4 trys, 0 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
8 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Volleyball
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Queen Mary 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: The team cancelled the game less then 24 hours.
Football
South Eastern 3B
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 5B
2 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Netball
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: As agreed via email
Tennis
South Eastern 3B
X  
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 5B
X  
10 - 2
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Ladywell Tennis Courts
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 03 February 2019
Futsal
South Eastern 2B
21 - 2
  X
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
American Football
1A South East
X  
46 - 0
  X
Fixture time: --:--      Venue: Parkwood Pitches (3GX)
Saturday, 02 February 2019
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group Two
X  
65 - 76
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group Two
X  
108 - 107
  X
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
Southern Championship Qualifier - Group Two
X  
101 - 102
Fixture time: --:--     
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
South Eastern 2B
X  
56 - 39
  X
Fixture time: 18:00      Venue: WREN Academy
Basketball
South Eastern 4B
X  
81 - 49
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 8B
X  
47 - 35
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 1A
61 - 42
  X
Fixture time: 14:30      Venue: St Mary's Sports Village
Hockey
South Eastern 1A
1 - 2
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Astro - Langstone
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
4 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Medway 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Strood Sports Centre
Additional Notes: As agreed.
Football
South Eastern 5B
X  
6 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Sparrows Farm
Volleyball
South Eastern 3B
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 2B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
7 - 52
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
St Mary's University Mens 3rd: 8 trys, 6 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 5B
X  
50 - 40
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 10B
X  
28 - 29
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Badminton
South Eastern 4B
X  
1 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Tennis
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: As per email from Captain.
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
12 - 21
Fixture time: --:--      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
University of Kent Mens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Wednesday, 23 January 2019
Netball
Trophy
X  
30 - 102
Fixture time: 16:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Basketball
South Eastern 4B
X  
57 - 50
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 2B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 2B
X  
3 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
11 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Badminton
South Eastern 3B
X  
7 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
29 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: 
King's College London Mens 2nd (GKT): 4 trys, 3 conversions, 1 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
54 - 15
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Mens 3rd: 8 trys, 7 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 3 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 2
  X
Fixture time: 13:30      Venue: Chiswick rugby club
Badminton
South Eastern 4B
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Sunday, 20 January 2019
Futsal
South Eastern 2B
13 - 9
  X
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Wednesday, 16 January 2019
Hockey
South Eastern 1A
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 4
  X
Fixture time: 13:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Wednesday, 12 December 2018
Tennis
South Eastern 5B
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 16:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Additional Notes: As agreed with Megan. Thank you!
Football
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Sunday, 09 December 2018
American Football
1A South East
X  
37 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Colney Lane Playing Fields
Futsal
South Eastern 2B
X  
3 - 11
Fixture time: 12:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
South Eastern 4B
X  
55 - 65
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
2 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 8B
X  
45 - 41
Fixture time: 15:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
43 - 42
  X
Fixture time: 14:30      Venue: David Fussey Sports Hall
Basketball
South Eastern 2B
X  
46 - 58
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 2B
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 2B
X  
2 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Netball
South Eastern 1A
X  
53 - 37
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
20 - 6
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Football
South Eastern 4B
X  
2 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Football
South Eastern 3B
X  
2 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Late notice of cancellation.
Football
South Eastern 5B
1 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Hockey
Tier 5 - South East London
3 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Tennis
South Eastern 3B
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Sunday, 02 December 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 2
  X
Fixture time: 18:30      Venue: Ark Elvin Academy
American Football
1A South East
X  
14 - 34
Fixture time: 15:00      Venue: Simon Langton School for Boys
Saturday, 01 December 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
92 - 90
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 28 November 2018
Hockey
South Eastern 1A
7 - 1
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern 10B
X  
14 - 29
Fixture time: 15:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
3 - 1
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Leytonstone Leisure Centre
Basketball
South Eastern 4B
X  
64 - 68
  X
Fixture time: 14:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Netball
South Eastern 1A
X  
45 - 36
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Peter May Sports Hall
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
13 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Football
South Eastern 2B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to King's College 1st (GKT), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: Canterbury were unable to field a team
Football
South Eastern 2B
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
0 - 24
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
King's College London Womens 1st: 4 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
1 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Rugby Union
South Eastern 2B
17 - 10
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Mens 2nd (Medics): 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
1 - 12
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood 3G
Rugby Union
South Eastern 7A
48 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 2nd: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 8B
X  
34 - 56
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 5B
8 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Netball
South Eastern 5B
X  
49 - 39
  X
Fixture time: 13:45      Venue: Shenley Sports Ground
Badminton
South Eastern 3B
X  
5 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Short notice of cancellation.,
Basketball
South Eastern 2B
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--      Venue: Science Centre - Sports Centre
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 21 November 2018
Hockey
Trophy
X  
1 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
1 - 3
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 5B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:30      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Team did not show up
Rugby Union
Trophy
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Gloucestershire not enough players
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
14 - 6
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Langstone Pitches
Hockey
Trophy
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern Conference Plate
X  
v w/o
Walkover awarded to UCL 4th (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: CC not enough players.
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
41 - 23
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
0 - 30
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Surrey 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Canterbury communicated the walkover to us this morning
Football
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Reading did not have enough players.
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
22 - 7
Fixture time: --:--     
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 1 penalties
Reading University Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Sunday, 18 November 2018
American Football
1A South East
X  
9 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: As agreed via email.
Wednesday, 14 November 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
58 - 33
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
6 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
0 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 2B
X  
4 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Football
South Eastern 2B
X  
8 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 1A
32 - 10
  X
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL MY 3G
Additional Notes: 
Royal Holloway, University of London Womens 1st: 5 trys, 2 conversions, 1 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
11 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
14 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Kent Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 4 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 4B
X  
2 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
26 - 21
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
Writtle University College Mens 1st: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 8B
37 - 14
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Football
South Eastern 5B
X  
5 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Volleyball
South Eastern 3B
X  
3 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
75 - 23
Fixture time: 13:30      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 2
  X
Fixture time: 13:30      Venue: Parkwood Astro
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: As agreed via email.
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
12 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Chaucer School
Tennis
South Eastern 3B
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Parliament Hill Tennis Courts
Sunday, 11 November 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 4
  X
Fixture time: 16:00      Venue: SCORE
American Football
1A South East
X  
12 - 21
Fixture time: 15:00      Venue: Simon Langton School for Boys
Wednesday, 07 November 2018
Volleyball
South Eastern Conference Cup
3 - 1
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
66 - 79
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
25 - 67
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Medway Park Leisure Centre
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Short notice of not enough players
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
27 - 21
Fixture time: 14:30      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 5 trys, 1 conversions, 0 penalties
University of Chichester Womens 1st: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern 1A
4 - 2
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Indian Gymkhana Club
Football
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Netball
South Eastern 1A
X  
27 - 57
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Beechings Cross
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
39 - 47
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Chichester 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: University of Chichester
Additional Notes: Canterbury CC 1st unable to field team, confirmation before the game.
Tennis
South Eastern Conference Cup
4 - 8
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Hockey
South Eastern Conference Plate
3 - 1
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Indian Gymkhana Club
Sunday, 04 November 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
8 - 10
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 31 October 2018
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
  X
Fixture time: 19:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Basketball
South Eastern 4B
X  
66 - 54
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
2 - 6
  X
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
5 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 5B
41 - 31
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Heston Outdoor Courts
Hockey
South Eastern 1A
X  
5 - 2
  X
Fixture time: 15:00      Venue: Chiswick rugby club
Netball
South Eastern 10B
X  
24 - 25
Fixture time: 15:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
16 - 8
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Shenley Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
41 - 7
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: 
University of Sussex Womens 1st: 7 trys, 2 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
7 - 33
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Queen Mary Mens 1st (Barts and the London SMD): 5 trys, 4 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 2B
9 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
57 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Pitches
Additional Notes: 
University of Essex Mens 2nd: 9 trys, 6 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
1 - 13
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Badminton
South Eastern 4B
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 1A
45 - 34
  X
Fixture time: 13:30      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Tennis
South Eastern 3B
X  
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 5B
X  
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 3B
X  
8 - 4
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Parkwood Courts
Sunday, 28 October 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Team didn't turn up on time
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
117 - 63
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
100 - 101
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
22 - 24
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Saturday, 27 October 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Portsmouth 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Canterbury CC did not compete in the weekend fixtures. Will compete in the next RR weekend.
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
V - V
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Neither team attended weekend. W/O is not applicable.
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
v w/o
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Canterbury CC did not compete in the weekend fixtures. Will compete in the next RR weekend.
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: Canterbury CC did not compete in the weekend fixtures. Will compete in the next RR weekend.
Wednesday, 24 October 2018
Volleyball
South Eastern 3A
X  
2 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 8B
X  
21 - 33
Fixture time: 15:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 5B
43 - 37
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Football
South Eastern Conference Cup
3 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
25 - 6
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Parkwood Pitches
Additional Notes: 
University of Kent Mens 1st: 3 trys, 2 conversions, 2 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 2 penalties
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
3 - 29
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 1 penalties
University of Surrey Womens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
1 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Volleyball
South Eastern 3B
X  
1 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern Conference Plate
X  
5 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Goldsmiths Sports Ground (Loring Hall Sports Ground)
Football
South Eastern Conference Cup
X  
9 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
12 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Football
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
0 - 38
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of the Arts London Mens 1st: 5 trys, 4 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
6 - 38
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 21 October 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Saturday, 20 October 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
91 - 90
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
159 - 59
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern D
X  
89 - 90
  X
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 17 October 2018
Basketball
South Eastern 4B
56 - 80
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Basketball
South Eastern 2B
X  
34 - 59
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 1A
X  
36 - 54
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South East London
2 - 4
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Honor Oak Park
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 0
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
2 - 6
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Hockey
South Eastern 1A
X  
2 - 7
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Netball
South Eastern 8B
X  
36 - 23
Fixture time: 15:15      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
61 - 12
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Womens 1st: 10 trys, 4 conversions, 1 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 2B
X  
5 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
20 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 3 trys, 1 conversions, 1 penalties
King's College London Mens 2nd (GKT): 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
9 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
17 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
King's College London Mens 3rd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2B
14 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
South Eastern 3B
2 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
31 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Mens 3rd: 5 trys, 3 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Mens 3rd: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 10B
X  
22 - 8
Fixture time: 13:45      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 4B
X  
2 - 6
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
0 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3B
0 - 3
  X
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 11
  X
Fixture time: 13:30      Venue: Parkwood Astro
Tennis
South Eastern 3B
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 3B
V - V
  X
Fixture time: --:--      Venue: The Connaught Club
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Wednesday, 10 October 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
30 - 64
Fixture time: 17:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
X  
1 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
3 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
1 - 2
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Hockey
South Eastern 1A
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Basketball
South Eastern 4B
X  
85 - 44
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 2B
5 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
0 - 58
  X
Fixture time: 14:00      Venue: East London RFC
Football
South Eastern 2B
1 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason:
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Netball
South Eastern 10B
43 - 12
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Netball
South Eastern 5B
X  
55 - 37
Fixture time: 13:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Badminton
South Eastern 4B
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Netball
South Eastern 8B
X  
36 - 37
  X
Fixture time: 13:15      Venue: Berrylands, New Malden
Netball
South Eastern 1A
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Surrey 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: Unable to field a team emailed Wednesday AM
Tennis
South Eastern 5B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
22 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Chaucer School
Football
South Eastern 4B
X  
2 - 2
  X
Fixture time: --:--     
Friday, 08 June 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
v w/o
Walkover awarded to Kent 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: St Lawrence and Highland Cricket Club
Additional Notes: In agreement withKent.
Wednesday, 06 June 2018
Cricket
South A
X  
114 / AO - 244 / 5
Fixture time: 11:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 114 / AO (36 overs)
University of Exeter Mens 1st: 244 / 5 (50 overs)
Cricket
South A
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Cardiff Met 1st, reason: Other
Fixture time: --:--      Venue: Newport Cricket Club
Additional Notes: Original fixture was rained off. Canterbury did not want to rearrange so walkover given to Cardiff Met.
Wednesday, 30 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
V - V
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Cricket
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Cricket
South A
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Match not played/no result submitted by deadline.
Wednesday, 23 May 2018
Cricket
South Eastern 2B
X  
184 / AO - 185 / 1
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 184 / AO (39 overs)
BPP University Ltd (London) Mens 1st: 185 / 1 (23 overs)
Cricket
South A
X  
150 / 3 - 149 / AO
  X
Fixture time: 11:00      Venue: Oxford University Sport - Squash Courts
Additional Notes: 
Oxford University Mens 1st: 150 / 3 (37 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 149 / AO (45 overs)
Cricket
South Eastern 1A
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Chichester 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Opposition, outside commitments
Wednesday, 16 May 2018
Rugby Union
Premier South Playoffs
88 - 5
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Sketty Lane
Additional Notes: 
Swansea University Womens 1st: 14 trys, 9 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Cricket
South Eastern 2B
X  
279 / 7 - 92 / AO
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Wanstead & Snaresbrook Cricket Club- Nutter Lane
Additional Notes: 
University of East London Mens 1st: 279 / 7 (40 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 92 / AO (26 overs)
Cricket
South A
X  
297 / 9 - 158 / AO
  X
Fixture time: 12:30      Venue: Bournemouth Sports Club
Additional Notes: 
Bournemouth University Mens 1st: 297 / 9 (50 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 158 / AO (44 overs)
Tuesday, 15 May 2018
Cricket
South Eastern 1A
X  
52 / 4 - 152 / AO
Fixture time: 14:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 52 / 4 (30 overs)
University of Kent Womens 1st: 152 / AO (21 overs)
Wednesday, 09 May 2018
Cricket
South A
X  
203 / 9 - 214 / 9
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 203 / 9 (50 overs)
Cardiff University Mens 1st: 214 / 9 (50 overs)
Cricket
South Eastern 2B
X  
262 / AO - 217 / 1
  X
Fixture time: 12:00      Venue: Colchester and East Essex Cricket Club
Additional Notes: 
University of Essex Mens 1st: 262 / AO (39 overs)
Canterbury Christ Church University Mens 2nd: 217 / 1 (23 overs)
Wednesday, 02 May 2018
Rugby Union
Premier South Playoffs
X  
29 - 48
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Rugby 3G
Additional Notes: 
University of Gloucestershire Womens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 6 trys, 6 conversions, 2 penalties
Cricket
South Eastern 1A
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Sunday, 25 March 2018
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to UCL 3rd (RUMS), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Parliament Hill Tennis Courts
Additional Notes: Canterbury were unable to field a team
Saturday, 24 March 2018
Volleyball
South Eastern 2B
X  
V - V
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Friday, 23 March 2018
Football
South Eastern 3B
V - V
  X
Fixture time: 18:15      Venue: St. Paul's Sports Ground - Fisher FC
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 4B
1 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Wednesday, 21 March 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
68 - 75
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 2B
X  
61 - 16
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 4B
X  
4 - 4
  X
Fixture time: 16:00      Venue: John Orwell Sports centre
Tennis
South Eastern 3B
X  
10 - 2
  X
Fixture time: 15:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2B
3 - 17
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Basketball
South Eastern 4B
X  
58 - 54
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 4B
X  
2 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Regents Park
Football
South Eastern 2B
X  
10 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Stodmarsh
Volleyball
South Eastern 2B
X  
3 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: SCORE
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to UCL 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:00      Venue: Chingford School of Tennis
Additional Notes: Canterbury unable to field a team due to injuries
Tennis
South Eastern 4B
X  
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Monday, 19 March 2018
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 0
  X
Fixture time: --:--      Venue: Stodmarsh
Sunday, 18 March 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
10 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Thursday, 15 March 2018
Netball
South Eastern 2B
X  
80 - 22
Fixture time: 19:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 14 March 2018
Basketball
South Eastern 2B
32 - 50
  X
Fixture time: 18:30      Venue: Raines Foundation Upper School
Volleyball
South Eastern 2B
3 - 0
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Heston Sports Hall
Badminton
South Eastern 3B
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 4B
1 - 1
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Netball
South Eastern 8B
X  
37 - 20
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Unable to field team on day
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Only 7 players available.
Basketball
South Eastern 4B
X  
52 - 48
  X
Fixture time: 14:15      Venue: The Thunderdome (London Thunder Basketball Club).
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Rugby Union
South Eastern 1A
19 - 74
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Football
South Eastern 2B
X  
7 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
33 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 5 trys, 4 conversions, 0 penalties
Imperial College London Mens 2nd (Medics): 3 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: The Griffin
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Rugby Union
South Eastern 5B
X  
V - V
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Netball
South Eastern 5B
X  
51 - 28
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 4B
7 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: University of Essex Sports Centre
Football
South Eastern 4B
4 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Netball
South Eastern 11B
7 - 48
  X
Fixture time: 13:15      Venue: David Fussey Sports Hall
Tennis
South Eastern 4B
w/o v
  X
Walkover awarded to St Mary's 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Tennis
South Eastern 3B
X  
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Tennis
South Eastern 3B
X  
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Stodmarsh
Sunday, 11 March 2018
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 3
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Saturday, 10 March 2018
Badminton
South Eastern 3B
X  
2 - 3
Fixture time: 11:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 07 March 2018
Netball
South Eastern 8B
X  
23 - 18
  X
Fixture time: 16:45      Venue: Geraldine Mary Harmsworth Sports Facility
Volleyball
South Eastern 2B
X  
0 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
South Eastern 1A
X  
9 - 0
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Hockey
South B
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 2B
X  
45 - 26
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Mens 1st: 7 trys, 5 conversions, 0 penalties
Queen Mary University of London Mens 2nd: 4 trys, 3 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
29 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Royal Holloway, University of London Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: Notified on day.
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: Unable to field team on day of fixture.
Badminton
South Eastern 4B
X  
8 - 0
  X
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Tennis
South Eastern 4B
X  
2 - 10
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Lee Valley Hockey and Tennis Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
27 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to King's College 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Canterbury did not put a team together
Wednesday, 28 February 2018
Volleyball
South Eastern 2B
3 - 0
  X
Fixture time: 17:30      Venue: Britannia Leisure Centre
Football
South Eastern 3B
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern Conference Cup
2 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Sunday, 25 February 2018
American Football
1A South East
X  
0 - 6
Fixture time: 16:30     
Futsal
South Eastern 2B
X  
4 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 21 February 2018
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to SOAS 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:45      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Additional Notes: The opposing team sent an email to our sports director at 1409 the day before the match stating that they could not field a team. Our team has matches every week until the end of the season and therefore will not be able to fit in a home match with the other team this season.
Netball
South Eastern 2B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Additional Notes: late notification.
Hockey
South Eastern 4B
X  
1 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
3 - 9
  X
Fixture time: 16:00      Venue: Parkwood Astro
Netball
South Eastern 11B
X  
26 - 25
Fixture time: 14:30      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 2B
X  
0 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Honor Oak Park
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 17
Fixture time: 14:00      Venue: Chaucer School
Football
South Eastern 6B
X  
3 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Drapers Field
Tennis
South Eastern 4B
X  
10 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Football
South Eastern 4B
X  
0 - 2
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Netball
South Eastern 5B
X  
34 - 25
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Kennington Park
Sunday, 18 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
7 - 5
  X
Fixture time: 14:15      Venue: Mildmay Sports Hall
American Football
1A South East
6 - 14
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Coldhams Common (Abbey Pools)
Saturday, 17 February 2018
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final Group 2
X  
67 - 66
  X
Fixture time: 11:00      Venue: National Cricket Centre, SWALEC Stadium
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final Group 2
X  
100 - 87
Fixture time: 11:00      Venue: National Cricket Centre, SWALEC Stadium
Cricket (Indoor)
Super 8s Championship Final Group 2
X  
49 - 47
Fixture time: 11:00      Venue: National Cricket Centre, SWALEC Stadium
Wednesday, 14 February 2018
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: As agreed via email.
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 4
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Hockey
Trophy
X  
0 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern Conference Cup
1 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Islington Tennis Centre
Rugby Union
Trophy
X  
v w/o
Walkover awarded to Cardiff 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: As agreed via email
Sunday, 11 February 2018
American Football
1A South East
X  
20 - 0
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Parkwood Pitches (3GX)
Futsal
South Eastern 2B
X  
7 - 6
  X
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Wednesday, 07 February 2018
Basketball
South Eastern 2B
X  
65 - 44
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 11B
X  
12 - 21
  X
Fixture time: 17:00      Venue: Highbury Fields
Netball
South Eastern 5B
X  
44 - 38
Fixture time: 16:45      Venue: Christ Church Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
2 - 1
  X
Fixture time: 16:30      Venue: Old Cranleighans Hockey Club
Hockey
South Eastern 1A
X  
4 - 1
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 8B
X  
28 - 12
  X
Fixture time: 15:30      Venue: Mile End Park Leisure Centre
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
38 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Additional Notes: 
Canterbury Christ Church University Womens 1st: 6 trys, 4 conversions, 0 penalties
London School of Economics Womens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 3B
X  
0 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
South Eastern 3B
w/o v
  X
Walkover awarded to LSE 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: CCCU 2nd unable to field a team., communicated this on morning of match
Football
South Eastern 4B
X  
1 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Basketball
South Eastern 4B
75 - 47
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Hockey
South Eastern 4B
X  
0 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Polo Farm
Football
South Eastern 6B
X  
2 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Tennis
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Canterbury CC 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Polo Farm
Hockey
South B
X  
4 - 0
  X
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Training Village
Tennis
South Eastern 3B
X  
6 - 6
Fixture time: 12:00      Venue: Polo Farm
Sunday, 04 February 2018
Futsal
South Eastern 2B
X  
5 - 7
Fixture time: 16:15      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 31 January 2018
Volleyball
South Eastern 2B
X  
3 - 1
  X
Fixture time: 18:00      Venue: St James School
Basketball
South Eastern 4B
X  
95 - 61
Fixture time: 17:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Netball
South Eastern 2B
X  
53 - 24
Fixture time: 16:30      Venue: Polo Farm
Hockey
Tier 5 - South East London
X  
3 - 8
Fixture time: 16:00      Venue: Polo Farm
Netball
South Eastern 11B
v w/o
  X
Walkover awarded to Canterbury CC 4th, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: SportsDock
Additional Notes: UEL Unable to field a team on Tuesday.
Netball
South Eastern 5B
X  
47 - 42
Fixture time: 15:15      Venue: Polo Farm
Basketball
South Eastern 2B
X  
46 - 58
  X
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2B
X  
10 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Chaucer School
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
V - V
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Gladstone Park
Additional Notes: Match not played/no result at close of league.
Football
South Eastern 2B
0 - 5
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Back to top