Skip to Content

RESULTS

Brunel University
Wednesday, 29 May 2019
Cricket
South Eastern 3A
X  
37 / 2 - 169 / AO
Fixture time: 11:30      Venue: Hove Rec (Palmers)
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 2nd: 37 / 2 (8 overs)
Brunel University Mens 1st: 169 / AO (50 overs)
Wednesday, 22 May 2019
Cricket
South Eastern 3A
X  
77 / 7 - 76 / AO
Fixture time: 12:30      Venue: Hillingdon Manor CC
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 77 / 7 (19 overs)
University of Brighton Mens 2nd: 76 / AO (27 overs)
Wednesday, 15 May 2019
Cricket
South Eastern 3A
X  
287 - 106
Fixture time: 12:00      Venue: Heston Sports Ground
Sunday, 12 May 2019
Futsal
Premier South Playoffs
X  
8 - 5
Fixture time: 10:30      Venue: Hartpury University
Wednesday, 08 May 2019
Cricket
South Eastern 3A
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 12:30      Venue: Hillingdon Manor CC
Additional Notes: Portsmouth were unable to field a team
Wednesday, 01 May 2019
Cricket
South Eastern 3A
X  
117 - 345
Fixture time: 12:30      Venue: Hillingdon Manor CC
Sunday, 14 April 2019
Futsal
Premier South Playoffs
X  
7 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: Founders Hall
Wednesday, 10 April 2019
Football
Premier South Playoffs
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Wednesday, 03 April 2019
Football
Premier South Playoffs
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Sunday, 31 March 2019
Futsal
Premier South Playoffs
X  
8 - 14
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
X  
7 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: University of Chichester
Saturday, 30 March 2019
Futsal
Premier South Playoffs
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Other
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Hartpury did not show for the fixture.
Sunday, 24 March 2019
Futsal
South Eastern 4A
X  
1 - 16
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Friday, 22 March 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
29 - 50
Fixture time: 18:15      Venue: Sports Centre
Thursday, 21 March 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
57 - 55
Fixture time: 18:15      Venue: Islington Arts and Media Scool
Wednesday, 20 March 2019
Basketball
South Eastern 2A
87 - 83
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 0
Fixture time: 18:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Netball
South Eastern 2A
X  
54 - 25
Fixture time: 17:30      Venue: University of Chichester
Netball
South Eastern 4A
X  
38 - 28
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 3A
V - V
Fixture time: 15:30      Venue: Honor Oak Park
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
  X
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Canterbury unable to field a team
Badminton
South Eastern 4A
X  
5 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
12 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Reading University Sports Park
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
29 - 21
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 5 trys, 2 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
81 - 12
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Womens 1st: 13 trys, 8 conversions, 0 penalties
Roehampton University Womens 1st: 2 trys, 1 conversions, 0 penalties
Badminton
South Eastern 2A
X  
0 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Football
South Eastern 1A
X  
3 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
12 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Surrey Mens 4th: 0 trys, 0 conversions, 2 penalties
Football
South Eastern 7A
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Volleyball
South Eastern 2A
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
10 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern 5A
X  
41 - 52
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
X  
0 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 3A
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 17 March 2019
Futsal
South Eastern 2A
X  
4 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Ark Elvin Academy
Futsal
South Eastern 4A
X  
2 - 16
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
3 - 16
Fixture time: 13:00      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Saturday, 16 March 2019
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Additional Notes: King's unable to field a team.
Friday, 15 March 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
56 - 64
Fixture time: 18:15      Venue: Sports Centre
Wednesday, 13 March 2019
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
30 - 36
Fixture time: 19:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 5 trys, 1 conversions, 1 penalties
University of Surrey Mens 1st: 4 trys, 2 conversions, 4 penalties
Basketball
South Eastern 2A
X  
64 - 71
Fixture time: 18:00      Venue: University of Chichester
Basketball
South Eastern 3A
X  
95 - 82
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: LSBU unable to field a team
Hockey
South Eastern 3A
X  
3 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
11 - 5
Fixture time: 17:00      Venue: Kingswood
Netball
South Eastern 9A
6 - 54
Fixture time: 15:30      Venue: MUGA, Froebel
Netball
South Eastern 5A
11 - 42
Fixture time: 15:30      Venue: Heston Outdoor Courts
Volleyball
South Eastern 2A
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Rugby League
South Eastern 1A
X  
70 - 12
Fixture time: 15:00      Venue: Site 5
Squash
South Eastern 2A
2 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: 
University of Surrey Mens 2nd: 9 games
Brunel University Mens 1st: 10 games
Netball
South Eastern 2A
X  
32 - 25
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Squash
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Sussex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 2nd: 9 games
Brunel University Mens 2nd: 2 games
Rugby Union
South Eastern 3A
0 - 76
Fixture time: 14:00      Venue: Barn Elms Sports Trust
Additional Notes: 
Roehampton University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 12 trys, 8 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2A
8 - 28
Fixture time: 14:00      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Football
South Eastern 3A
X  
8 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Bulmershe
Hockey
South Eastern 2B
X  
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 4D
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Football
South Eastern 7A
1 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: Richardson Evans Memorial Playing Fields
Football
South Eastern 5C
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 2A
X  
3 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Kings did not turn up.
Badminton
South Eastern 4A
X  
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
6 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL Founders Tennis Courts
Netball
South Eastern 4A
X  
23 - 41
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 8A
63 - 21
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Fencing
South Eastern 2A
X  
135 - 69
Fixture time: 12:45      Venue: Reading University Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
X  
10 - 2
Fixture time: --:--     
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
v w/o
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Southgate Hockey Club
Additional Notes: MDX team removed from league
Sunday, 10 March 2019
Futsal
Championship
17 - 2
Fixture time: 19:00      Venue: DRSV David Ross Sports Village
Futsal
South Eastern 2A
X  
10 - 11
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
57 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Womens 1st: 9 trys, 6 conversions, 0 penalties
University of Brighton Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Friday, 08 March 2019
Basketball
South Eastern 3A
X  
87 - 74
Fixture time: 18:15      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
7 - 6
Fixture time: 18:00      Venue: Tiffin Boys School
Wednesday, 06 March 2019
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
48 - 67
Fixture time: 17:00      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Volleyball
South Eastern 3A
1 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Mildmay Sports Hall
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
v w/o
Walkover awarded to Brunel 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Barking Rugby Club
Additional Notes: Arts unable to field team
Football
South Eastern 3A
X  
2 - 4
Fixture time: 16:00      Venue: Fisher FC
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
52 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
15 - 9
Fixture time: 14:00      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Rugby Union
South Eastern 1A
29 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: 
University of Surrey Mens 1st: 4 trys, 3 conversions, 1 penalties
Brunel University Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
9 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: South Eastern Conference Finals 2018-19
Badminton
South Eastern 3B
X  
V - V
Fixture time: 13:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Additional Notes: REG 12.5.5
Tennis
South Eastern 3A
2 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 5
Fixture time: --:--     
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 2
Fixture time: --:--     
Monday, 04 March 2019
Netball
South Eastern 8A
X  
37 - 26
Fixture time: 17:30      Venue: Sports Centre
Sunday, 03 March 2019
American Football
Trophy
X  
6 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Saturday, 02 March 2019
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
17 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 3A
X  
10 - 2
Fixture time: 11:00      Venue: Sports Park
Wednesday, 27 February 2019
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
41 - 22
Fixture time: 19:00      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern 4A
X  
7 - 1
Fixture time: 18:15      Venue: WREN Academy
Basketball
South Eastern 3A
79 - 63
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
59 - 16
Fixture time: 17:30      Venue: University of Chichester
Badminton
South Eastern 3B
X  
1 - 7
Fixture time: 17:00      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
X  
2 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Park
Netball
South Eastern 9A
X  
53 - 6
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
7 - 29
Fixture time: 14:30     
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Brighton Mens 2nd: 5 trys, 1 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 3A
X  
2 - 3
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 2A
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: Kent unable to field a team
Football
South Eastern 4D
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Squash
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 4A
X  
32 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Football
South Eastern 5B
5 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Heston Sports Ground
Basketball
South Eastern Conference Cup
73 - 76
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Tennis
South Eastern Conference Cup
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
47 - 17
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Table Tennis
South Eastern 2A
11 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Fencing
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to King's College 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Tennis
South Eastern 3A
X  
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: Sports Centre
Monday, 25 February 2019
Hockey
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 17:15      Venue: Sports Park
Additional Notes: King's couldn't field a team
Sunday, 24 February 2019
Futsal
Premier South
5 - 1
Fixture time: 13:45      Venue: Avonbourne College
American Football
1A South
48 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
10 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: University of Chichester
Saturday, 23 February 2019
Futsal
South Eastern 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Essex unable to field a team.
Wednesday, 20 February 2019
Basketball
Championship
89 - 74
Fixture time: 19:00      Venue: Sport Central
Basketball
South Eastern 2A
X  
94 - 36
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 6
Fixture time: 16:30      Venue: Astro - Langstone
Basketball
South Eastern 3A
70 - 49
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Netball
South Eastern 8A
X  
13 - 49
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
2 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Lee Valley Hockey & Tennis Centre
Netball
Championship
65 - 43
Fixture time: 15:00      Venue: Armitage Site
Lacrosse
South Eastern 3A
X  
7 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Site 5
Rugby Union
South Eastern 7A
26 - 80
Fixture time: 14:00      Venue: Farnham Rugby Football Club
Additional Notes: 
University for the Creative Arts, Surrey Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 3rd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 3A
30 - 43
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Additional Notes: 
Imperial College London Womens 1st: 6 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 7 trys, 4 conversions, 0 penalties
Squash
South Eastern 2A
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 3 games
University of Sussex Mens 1st: 13 games
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
86 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: RHUL MY 3G
Additional Notes: 
Royal Holloway, University of London Mens 1st: 13 trys, 9 conversions, 1 penalties
Brunel University Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 1 penalties
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
27 - 19
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 1st: 2 trys, 2 conversions, 4 penalties
Brunel University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5C
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: University of Westminster Chiswick Sports Ground
Football
South Eastern 2A
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Football
South Eastern 4D
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Fencing
South Eastern 2A
X  
135 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Downside Fisher Youth Club
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
3 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Squash
South Eastern 3A
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 3 games
Portsmouth University Mens 2nd: 9 games
Football
South Eastern 3A
X  
11 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 7A
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marshes
Netball
South Eastern 9A
X  
37 - 33
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
7 - 10
Fixture time: 13:30      Venue: SportsDock
Table Tennis
Trophy
X  
1 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
13 - 7
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Squash
South Eastern 4A
X  
3 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 4A
4 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
X  
8 - 4
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
X  
2 - 10
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Park
Sunday, 17 February 2019
Futsal
South Eastern 2A
X  
4 - 5
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
X  
4 - 6
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Centre
Futsal
Premier South
X  
4 - 3
Fixture time: 12:00      Venue: USW, Sport Park
Saturday, 16 February 2019
Futsal
Trophy
X  
3 - 9
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Wednesday, 13 February 2019
Volleyball
South Eastern Conference Cup
0 - 3
Fixture time: 19:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Basketball
South Eastern Conference Cup
35 - 53
Fixture time: 19:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Netball
South Eastern 5A
34 - 33
Fixture time: 17:30      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
54 - 10
Fixture time: 15:00      Venue: Allianz Park - Saracens
Additional Notes: 
Middlesex University Mens 1st: 8 trys, 7 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
46 - 34
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Overall points: Brunel : 320 Brighton : 313
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Redbridge Sports and Leisure
Table Tennis
Trophy
X  
3 - 0
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
92 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Rugby Union
South Eastern 1A
48 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 1st: 8 trys, 4 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 2 penalties
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: Kingston Unable to field a team
Ultimate (Outdoor)
South Eastern 1A
X  
1 - 15
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
14 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 1A
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Football
South Eastern 2A
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern 4A
X  
5 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 7A
w/o v
Walkover awarded to LSE 2nd, reason: Other
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: .
Football
South Eastern 5B
X  
3 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Tennis
South Eastern Conference Cup
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Hockey
South Eastern Conference Cup
3 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Astro
Table Tennis
South Eastern 2A
9 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Sunday, 10 February 2019
Futsal
Premier South
X  
1 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
73 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Womens 1st: 11 trys, 9 conversions, 0 penalties
University of Sussex Womens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Saturday, 09 February 2019
American Football
1A South
X  
V - V
Fixture time: 12:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: REG 12.5.5
Futsal
South Eastern 1A
X  
2 - 7
Fixture time: 10:00      Venue: Score Centre
Wednesday, 06 February 2019
Basketball
South Eastern 4A
58 - 65
Fixture time: 19:30      Venue: Ethos Sports Centre
Basketball
South Eastern 3A
X  
51 - 43
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South West London
3 - 1
Fixture time: 18:00      Venue: Harlington Astro-Turf
Netball
South Eastern 5A
X  
30 - 29
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 4A
X  
43 - 47
Fixture time: 16:15      Venue: University of Chichester
Volleyball
South Eastern 2A
X  
0 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: University of Chichester
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: St Mary's Sports Village
Hockey
South Eastern 2B
X  
1 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Parkwood Astro
Netball
South Eastern 2A
X  
31 - 32
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 3A
X  
1 - 4
Fixture time: 14:30      Venue: Reading University Sports Park
Rugby League
Trophy
X  
62 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Coombe Dingle - 3G
Football
Trophy
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Additional Notes: UEL Win 7-6 on penalties.
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
7 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
32 - 41
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Rugby Football Club
Additional Notes: 
St George's, University of London Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 2A
0 - 23
Fixture time: 14:00      Venue: Langstone Pitches
Squash
South Eastern 2A
3 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Wimbledon Racquets & Fitness Club
Additional Notes: 
Roehampton University Mens 1st: 9 games
Brunel University Mens 1st: 7 games
Squash
South Eastern 3A
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 2 games
St Mary's University Mens 1st: 7 games
Football
South Eastern 3A
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Football
South Eastern 5C
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington 3G Pitch
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Squash
South Eastern 4A
X  
v w/o
Walkover awarded to King's College 3rd, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Football
South Eastern 5B
X  
4 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
7 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Fencing
South Eastern Conference Cup
X  
67 - 137
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Basketball
South Eastern 2A
66 - 62
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern 9A
X  
44 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern Conference Bowl
5 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Peter May Sports Centre
Tennis
South Eastern 3A
X  
1 - 11
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 8A
V - V
Fixture time: --:--      Venue: Heston Outdoor Courts
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 03 February 2019
Futsal
South Eastern 2A
4 - 7
Fixture time: 15:00      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Futsal
South Eastern 2A
X  
13 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Futsal
Premier South
6 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Eastbourne Sports Centre (EASTBOURNE)
Saturday, 02 February 2019
Futsal
South Eastern 1A
X  
11 - 3
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Wednesday, 30 January 2019
Basketball
Premier South
X  
107 - 70
Fixture time: 18:00      Venue: St Mary's Sports Hall
Basketball
South Eastern 3A
X  
64 - 79
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 2A
2 - 2
Fixture time: 17:05      Venue: 3G - Langstone
Hockey
South Eastern 2B
X  
6 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Park
Netball
South Eastern 2A
X  
24 - 40
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Hockey
Tier 5 - North West London
1 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Basketball
South Eastern 2A
54 - 60
Fixture time: 16:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Netball
Premier South
X  
59 - 25
Fixture time: 16:00      Venue: University Sports Arena
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: East London unable to field a team
Squash
South Eastern 4A
X  
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: 
Reading University Mens 3rd: 9 games
Brunel University Mens 3rd: 0 games
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Whitechapel Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
19 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Site 5
Hockey
South Eastern 3A
X  
8 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 3A
6 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Silver Jubilee Park
Netball
South Eastern 4A
X  
29 - 42
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 9A
53 - 9
Fixture time: 14:30      Venue: Tolworth Court
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
v w/o
Walkover awarded to Reading 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Ultimate (Outdoor)
South Eastern 1A
15 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Squash
South Eastern 2A
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
90 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Womens 1st: 14 trys, 10 conversions, 0 penalties
Kingston University Womens 1st: 1 trys, 2 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 1A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Football
South Eastern 4D
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Hackney Marsh
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
17 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
St George's, University of London Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 5C
X  
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 7A
X  
4 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Netball
South Eastern 5A
28 - 42
Fixture time: 13:00      Venue: Kingsmead Recreational Netball ground
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
19 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Badminton
South Eastern 2A
X  
5 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: SOAS unable to field a team
Fencing
South Eastern 2A
127 - 90
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Table Tennis
South Eastern 2A
8 - 9
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Squash
South Eastern 3A
X  
2 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: 
Reading University Mens 2nd: 7 games
Brunel University Mens 2nd: 4 games
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL MY Astro
Netball
South Eastern 8A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 5th, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: St Georges unable to field a team
Badminton
South Eastern 4A
X  
8 - 0
Fixture time: 12:45      Venue: Reading University Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
X  
12 - 0
Fixture time: 12:00      Venue: Sports Park
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
V - V
Fixture time: --:--      Venue: WUC Sports Grounds
Additional Notes: Match not played/result not entered prior to deadline.
Sunday, 27 January 2019
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Futsal
Premier South
11 - 2
Fixture time: 13:30      Venue: Aldeham School Sports Centre
American Football
1A South
X  
18 - 0
Fixture time: --:--     
Saturday, 26 January 2019
Futsal
South Eastern 1A
2 - 12
Fixture time: 14:30      Venue: SNC Sports Hall
Wednesday, 23 January 2019
Basketball
South Eastern 4A
X  
70 - 75
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
12 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
X  
0 - 3
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
1 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Chiswick rugby club
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to King's College 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Fusion Table Tennis Club
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Badminton
South Eastern 4A
8 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Football
South Eastern 5B
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Stodmarsh
Volleyball
South Eastern 3A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: SOAS unable to field a team
Badminton
South Eastern 3B
X  
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Fencing
South Eastern 2A
X  
102 - 120
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Saturday, 19 January 2019
Futsal
South Eastern 2A
X  
5 - 4
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Sunday, 16 December 2018
American Football
1A South
X  
24 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Wednesday, 12 December 2018
Fencing
South Eastern 2A
w/o v
Walkover awarded to Surrey 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: Sent over via email Wednesday AM
Sunday, 09 December 2018
Futsal
South Eastern 2A
X  
2 - 9
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Saturday, 08 December 2018
Futsal
South Eastern 1A
1 - 13
Fixture time: 15:00      Venue: LSBU Sports Centre
Wednesday, 05 December 2018
Basketball
South Eastern 3A
X  
63 - 78
Fixture time: 20:00      Venue: Science Centre - Sports Centre
Basketball
Premier South
X  
82 - 89
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 2A
X  
5 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Basketball
South Eastern 2A
X  
58 - 69
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Fencing
South Eastern 2A
X  
107 - 116
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
28 - 25
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 4 trys, 4 conversions, 0 penalties
University of Essex Mens 1st: 4 trys, 1 conversions, 1 penalties
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
2 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Park
Squash
South Eastern 2A
X  
3 - 2
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 3A
X  
8 - 4
Fixture time: 15:30      Venue: New River Sports and Fitness
Netball
South Eastern 4A
51 - 25
Fixture time: 15:30      Venue: St Pauls Sports Centre
Netball
South Eastern 5A
X  
34 - 30
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
51 - 7
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands (LSE Sportsground)
Additional Notes: 
London School of Economics Mens 1st: 9 trys, 3 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 1 trys, 1 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
67 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Womens 1st: 11 trys, 6 conversions, 0 penalties
Imperial College London Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Netball
South Eastern 2A
X  
46 - 27
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Queen Mary 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: QMotion Health and Fitness Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team. Agreed via email with Courtney.
Rugby League
South Eastern 1A
X  
46 - 16
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Football
South Eastern 2A
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 4D
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 5C
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Hockey
Tier 5 - South West London
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 3A
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Rugby Union
South Eastern 7A
X  
v w/o
Walkover awarded to UCFB 1st (Wembley), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Basketball
South Eastern 4A
X  
55 - 63
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 7A
1 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Holmer Green Football Club
Hockey
South Eastern 3A
2 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Netball
South Eastern 8A
60 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Netball
South Eastern 9A
X  
17 - 36
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Sunday, 02 December 2018
Futsal
South Eastern Conference Cup
8 - 8
Fixture time: 16:30      Venue: CitySport
Additional Notes: 9-8 AET
American Football
1A South
0 - 40
Fixture time: 13:00      Venue: Tolworth Court
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 5
Fixture time: 12:00      Venue: SCORE
Saturday, 01 December 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
71 - 72
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
South Eastern
X  
108 - 106
Fixture time: --:--      Venue: Christ Church Sports Centre
Wednesday, 28 November 2018
Lacrosse
South Eastern 2A
2 - 13
Fixture time: 17:00      Venue: RHUL MY Astro
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 17:00      Venue: University of Chichester
Netball
South Eastern 5A
X  
27 - 20
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 2A
X  
43 - 27
Fixture time: 16:00      Venue: Reading University Sports Park
Badminton
South Eastern 3B
v w/o
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: The Castle Centre
Additional Notes: LSBU were unable to get enough players for the game
Basketball
South Eastern 4A
47 - 37
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
3 - 1
Fixture time: 15:40      Venue: CitySport
Netball
South Eastern 4A
68 - 27
Fixture time: 15:30      Venue: St Pauls Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
1 - 11
Fixture time: 15:15      Venue: Surbiton Hockey Club
Badminton
South Eastern 4A
X  
3 - 5
Fixture time: 15:00      Venue: Bucks New Uni Sports Hall
Netball
South Eastern 8A
X  
25 - 35
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Hockey
Tier 5 - South West London
X  
24 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Sports Park
Rugby League
South Eastern 1A
16 - 32
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Rugby Union
South Eastern 3A
0 - 49
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 7 trys, 7 conversions, 0 penalties
Volleyball
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Strood Sports Centre
Squash
South Eastern 2A
X  
1 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 5 games
University of Surrey Mens 2nd: 13 games
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
5 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: LSE SU Badminton Courts
Football
South Eastern 1A
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Mabley Green (3G)
Fencing
South Eastern 2A
X  
135 - 75
Fixture time: 14:00      Venue: Sussex Sports Centre
Squash
South Eastern 3A
X  
3 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
4 - 13
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
21 - 10
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 3 conversions, 0 penalties
Portsmouth University Mens 2nd: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Lacrosse
South Eastern 3A
X  
16 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Reading University Sports Park
Football
South Eastern 5C
2 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Surrey Sports Park
Football
South Eastern 5B
2 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Harlington Sports Ground
Football
South Eastern 2A
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: University of Chichester
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 1
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Tennis
South Eastern 3A
X  
2 - 8
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Park
Badminton
South Eastern 2A
X  
1 - 7
Fixture time: 13:15      Venue: Brixton Recreation Centre
Netball
Premier South
X  
34 - 32
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2A
0 - 29
Fixture time: 13:00      Venue: Tolworth Court
Ultimate (Outdoor)
South Eastern 1A
X  
2 - 15
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Hockey
South Eastern 3A
X  
4 - 1
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Tennis
South Eastern 3A
0 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Basketball
Premier South
X  
80 - 86
Fixture time: --:--     
Basketball
South Eastern 2A
X  
66 - 60
Fixture time: --:--     
Football
South Eastern 3A
X  
1 - 1
Fixture time: --:--     
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Brunel were unable to field a team
Hockey
Tier 5 - North West London
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: --:--     
Additional Notes: Middlesex unable to field a team
Football
South Eastern 7A
X  
8 - 0
Fixture time: --:--     
Sunday, 25 November 2018
Futsal
South Eastern 4A
X  
4 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Ark Elvin Academy
Futsal
South Eastern 2A
X  
18 - 8
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
X  
8 - 6
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Saturday, 24 November 2018
Futsal
South Eastern 1A
X  
20 - 1
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
50 - 152
Fixture time: --:--      Venue: Fleming Park Leisure Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
144 - 121
Fixture time: --:--     
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
84 - 83
Fixture time: --:--     
Wednesday, 21 November 2018
Volleyball
South Eastern Conference Cup
3 - 0
Fixture time: 20:00      Venue: Lilian Baylis Technology School
Basketball
Premier South
X  
101 - 66
Fixture time: 19:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: London Met unable to field a team
Football
Trophy
X  
4 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Park
Hockey
South Eastern Conference Cup
5 - 3
Fixture time: 16:00      Venue: Saffrons sports club (EASTBOURNE)
Squash
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to City 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Finsbury Leisure Centre
Additional Notes: Brunel emailed on the day and could not get a team out due to a last minute illness which left the team with only 2 players.
Fencing
South Eastern Conference Cup
X  
133 - 128
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Rugby Union
Trophy
X  
12 - 83
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Cardiff University Mens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 15:00      Venue: Whitechapel Sports Centre
Netball
Premier South
X  
31 - 80
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
1 - 7
Fixture time: 14:30      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
5 - 17
Fixture time: 14:15      Venue: Hawkshead Lane
Additional Notes: 
Royal Veterinary College Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 2nd: 3 trys, 1 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
25 - 34
Fixture time: 14:00      Venue: St Mary's Sports Village
Additional Notes: 
St Mary's University Womens 1st: 5 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 6 trys, 2 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: UCL unable to field a team
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
9 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Shenley Sports Ground
Rugby Union
South Eastern Conference Bowl
X  
0 - 30
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
41 - 23
Fixture time: 14:00      Venue: Christ Church Sports Centre
Football
South Eastern Conference Bowl
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Netball
South Eastern Conference Cup
28 - 50
Fixture time: 13:45      Venue: Spinnaker Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: RHUL Sports Centre (indoor sports)
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
4 - 8
Fixture time: 13:00      Venue: Clissold Park Tennis Courts
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
3 - 14
Fixture time: 13:00      Venue: Hertfordshire Sports Village
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
9 - 10
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
29 - 33
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Sunday, 18 November 2018
Futsal
Premier South
X  
4 - 6
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern Conference Cup
0 - 13
Fixture time: 17:00      Venue: SportsDock
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 4
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern Conference Cup
X  
7 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Waingels College Sports Hall
American Football
1A South
0 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Saturday, 17 November 2018
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
143 - 83
Fixture time: 11:00      Venue: Fleming Park
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
87 - 89
Fixture time: --:--      Venue: Fleming Park Leisure Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern A
X  
117 - 115
Fixture time: --:--      Venue: Fleming Park Leisure Centre
Cricket (Indoor)
South Eastern A
85 - 80
Fixture time: --:--      Venue: Fleming Park Sports Centre
Wednesday, 14 November 2018
Basketball
Premier South
X  
74 - 82
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 5A
56 - 30
Fixture time: 17:00      Venue: MUGA, Froebel
Netball
South Eastern 2A
X  
39 - 44
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 9A
34 - 33
Fixture time: 17:00      Venue: RHUL MY Tennis Courts
Netball
Premier South
52 - 46
Fixture time: 16:30      Venue: Archers Arena
Netball
South Eastern 8A
X  
56 - 9
Fixture time: 16:30      Venue: Somers Town Community Sports Centre
Fencing
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Reading 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team
Squash
South Eastern 3A
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Spinnaker Squash Courts
Additional Notes: 
Portsmouth University Mens 2nd: 9 games
Brunel University Mens 2nd: 1 games
Volleyball
South Eastern 2A
X  
3 - 1
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 2B
X  
3 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Hockey
Tier 5 - South West London
0 - 2
Fixture time: 15:00      Venue: RHUL MY Astro
Ultimate (Outdoor)
South Eastern 1A
X  
15 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Shenley Sports Ground
Squash
South Eastern 2A
X  
4 - 1
Fixture time: 14:30      Venue: Sussex Sports Centre
Additional Notes: 
University of Sussex Mens 1st: 12 games
Brunel University Mens 1st: 7 games
Rugby Union
South Eastern 3A
0 - 119
Fixture time: 14:00      Venue: Tolworth Court
Additional Notes: 
Kingston University Womens 1st: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 19 trys, 12 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
33 - 35
Fixture time: 14:00      Venue: Berrylands, New Malden
Additional Notes: 
King's College London Mens 1st : 5 trys, 4 conversions, 0 penalties
Brunel University Mens 1st: 5 trys, 5 conversions, 0 penalties
Football
South Eastern 2A
X  
1 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 1A
X  
10 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Badminton
South Eastern 2A
3 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Virgin Active Club, Falmer Campus
Rugby League
South Eastern 1A
X  
48 - 4
Fixture time: 14:00      Venue: University Parks
Rugby Union
South Eastern 3A
33 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: 
University of Brighton Mens 2nd: 4 trys, 2 conversions, 3 penalties
Brunel University Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
Squash
South Eastern 4A
X  
1 - 2
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 5C
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 5B
X  
5 - 1
  X
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Football
South Eastern 7A
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Volleyball
South Eastern 3A
X  
0 - 3
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 1A
w/o v
Walkover awarded to Surrey 1st, reason: Other
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Additional Notes: Opposition turned up 1.45 hours late and admin confirmed walkover ruling
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Additional Notes: Brighton unable to field a team
Badminton
South Eastern 3B
X  
2 - 6
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 4A
X  
3 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
4 - 13
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 4D
3 - 1
Fixture time: 12:00      Venue: Silver Jubilee Park
Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
6 - 6
Fixture time: --:--      Venue: Sports Park
Additional Notes: 1-2
Tuesday, 13 November 2018
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
v w/o
Involuntary walkover awarded to London South Bank 1st, reason: Other
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: Coin toss conducted by BUCS office.
Sunday, 11 November 2018
Futsal
Premier South
X  
11 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Futsal
South Eastern 2A
X  
5 - 3
Fixture time: 17:00      Venue: Ark Elvin Academy
Futsal
South Eastern 2A
X  
5 - 2
Fixture time: 14:30      Venue: University of Chichester
Futsal
South Eastern 4A
3 - 0
Fixture time: 14:30      Venue: Leyton Score Centre
American Football
1A South
X  
40 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Site 5
Saturday, 10 November 2018
Futsal
South Eastern 1A
X  
3 - 11
Fixture time: 12:00      Venue: University of Essex Sports Arena
Wednesday, 07 November 2018
Basketball
Premier South
X  
74 - 82
Fixture time: 18:00      Venue: Capital City Academy
Basketball
South Eastern Conference Cup
X  
58 - 72
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 2
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Park
Netball
South Eastern Conference Cup
X  
45 - 28
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
w/o v
Walkover awarded to Imperial 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 16:30      Venue: Ethos Sports Centre
Additional Notes: Brunel confirmed unable to field a team
Lacrosse
South Eastern Conference Cup
X  
2 - 5
Fixture time: 16:00      Venue: Parkwood 3G
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Essex 2nd, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:45      Venue: University of Essex Sports Centre
Additional Notes: Brunel unable to field a team on day of fixture
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 1st, reason: Unable to field team
Fixture time: 15:30      Venue: Sports Centre
Additional Notes: Queen Mary's unable to field a team
Netball
South Eastern Conference Plate
18 - 55
Fixture time: 15:00      Venue: Kingsmead Recreational Netball ground
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
18 - 19
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Netball
Premier South
X  
33 - 60
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
1 - 1
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
5 - 0
Fixture time: 14:45      Venue: Reading University Sports Park
Football
South Eastern 1A
X  
1 - 5
Fixture time: 14:30      Venue: Parkwood Pitches (3GX)
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
5 - 14
Fixture time: 14:15      Venue: Shenley Sports Ground
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
X  
9 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern Conference Cup
w/o v
Walkover awarded to Brighton 1st (Eastbourne), reason: Unable to field team
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Additional Notes: Opposition unable to field.
Rugby Union
South Eastern Conference Cup
X  
12 - 46
Fixture time: 14:00      Venue: Chislehurst Sports Ground
Additional Notes: 
Queen Mary University of London Womens 1st: 2 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 6 trys, 0 conversions, 0 penalties
Table Tennis
South Eastern Conference Cup
9 - 8
Fixture time: 14:00      Venue: LSE SU Badminton Courts
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 3rd: 0 games
University of Essex Mens 1st: 9 games
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
3 - 0
Fixture time: 13:30      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
X  
8 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern Conference Cup
3 - 5
Fixture time: 13:00      Venue: St Mary's Sports Village
Squash
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Reading University Sports Park
Additional Notes: 
Reading University Mens 2nd: 0 games
Brunel University Mens 2nd: 9 games
Hockey
South Eastern Conference Plate
X  
2 - 2
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: Sussex won on penalty flicks 4-0
Netball
South Eastern Conference Bowl
X  
w/o v
Walkover awarded to Brunel 5th, reason: Unable to field team
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: Creative Arts unable to field a team
Volleyball
South Eastern Conference Cup
0 - 3
Fixture time: 12:30      Venue: Mildmay Sports Hall
Volleyball
South Eastern Conference Cup
X  
0 - 3
Fixture time: --:--     
Tuesday, 06 November 2018
Netball
South Eastern Conference Plate
X  
33 - 20
Fixture time: 19:15      Venue: Sports Centre
Sunday, 04 November 2018
Futsal
South Eastern 2A
X  
6 - 6
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
American Football
1A South
8 - 20
Fixture time: 11:00      Venue: Surrey Sports Park
Saturday, 03 November 2018
Futsal
South Eastern 1A
X  
22 - 8
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Centre
Wednesday, 31 October 2018
Basketball
Premier South
X  
73 - 93
  X
Fixture time: 18:00      Venue: Sports Centre
Badminton
South Eastern 3B
X  
3 - 4
Fixture time: 18:00      Venue: Walthamstow Leisure Centre
Hockey
Tier 5 - South West London
2 - 2
Fixture time: 18:00      Venue: Harlington Astro-Turf
Netball
South Eastern 5A
34 - 16
Fixture time: 17:15      Venue: St Pauls Sports Centre
Netball
South Eastern 4A
X  
55 - 24
Fixture time: 17:00      Venue: Sports Centre
Table Tennis
South Eastern 2A
X  
v w/o
Walkover awarded to Brunel 2nd, reason:
Fixture time: 16:45      Venue: Sports Centre
Hockey
South Eastern 3A
X  
6 - 1
Fixture time: 16:30      Venue: Sports Park
Basketball
South Eastern 3A
45 - 67
Fixture time: 16:30      Venue: Heston Sports Hall
Squash
South Eastern 3A
12 - 0
Fixture time: 16:15      Venue: Teddington Sports Centre
Additional Notes: 
St Mary's University Mens 1st: 9 games
Brunel University Mens 2nd: 0 games
Volleyball
South Eastern 3A
3 - 0
Fixture time: 16:00      Venue: Roehampton Sports Centre
Basketball
South Eastern 2A
X  
79 - 45
Fixture time: 16:00      Venue: Sports Centre
Netball
South Eastern 2A
50 - 33
Fixture time: 15:30      Venue: St Pauls Sports Centre
Volleyball
South Eastern 2A
0 - 3
Fixture time: 15:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Rugby Union
South Eastern 1A
X  
5 - 48
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Park
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
University of Sussex Mens 1st: 8 trys, 8 conversions, 0 penalties
Netball
Premier South
X  
33 - 47
Fixture time: 15:00      Venue: Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 3A
X  
3 - 10
Fixture time: 15:00      Venue: Stanmer Park
Ultimate (Outdoor)
South Eastern 1A
X  
7 - 11
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Squash
South Eastern 2A
X  
2 - 3
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Additional Notes: 
Brunel University Mens 1st: 6 games
Roehampton University Mens 1st: 9 games
Hockey
South Eastern 2B
X  
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 1A
X  
4 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Park
Football
South Eastern 2A
X  
0 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Football
South Eastern 4D
X  
4 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Copthall Playing fields
Football
South Eastern 3A
X  
1 - 6
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
8 - 5
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Additional Notes: 
Brunel University Mens 2nd: 1 trys, 0 conversions, 1 penalties
Middlesex University Mens 1st: 1 trys, 0 conversions, 0 penalties
Rugby Union
South Eastern 3A
X  
0 - 64
Fixture time: 14:00      Venue: Falmer Sports Complex
Additional Notes: 
University of Sussex Womens 2nd: 0 trys, 0 conversions, 0 penalties
Brunel University Womens 1st: 12 trys, 2 conversions, 0 penalties
Squash
South Eastern 4A
X  
2 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Dunhill Fitness Centre
Football
South Eastern 5C
X  
1 - 0
Fixture time: 14:00      Venue: Site 5
Basketball
South Eastern 4A
X  
67 - 60
Fixture time: 14:00      Venue: Sports Centre
Football
South Eastern 5B
0 - 1
Fixture time: 14:00      Venue: Teddington Lock Sports Campus
Badminton
South Eastern 4A
X  
8 - 0
Fixture time: 13:45      Venue: Reading University Sports Park
Hockey
Tier 5 - North West London
1 - 5
Fixture time: 13:30      Venue: Harlington Astro-Turf
Volleyball
South Eastern 2A
1 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Falmer Campus (BRIGHTON)
Table Tennis
South Eastern 2A
5 - 12
Fixture time: 13:00      Venue: Surrey Sports Park
Table Tennis
South Eastern 1A
X  
2 - 3
Fixture time: 13:00      Venue: Sports Centre
Lacrosse
South Eastern 2A
X  
9 - 11
Fixture time: 13:00      Venue: Stanmer Park
Badminton
South Eastern 2A
4 - 4
Fixture time: 13:00      Venue: Spinnaker Sports Centre
Netball
South Eastern 9A
21 - 32
Fixture time: 13:00      Venue: Kingsmead Recreational Netball ground
Tennis
South Eastern 3A
X  
12 - 0
Fixture time: 13:00      Venue: Burgess Park
Back to top